اخبار

رشد ۱۰۰ درصدی در تولید ماشین آلات معدنی

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در حوزه تولید ماشین آلات معدنی در ۶ ماه اول امسال نسبت به سال گذشته، ۱۰۰ درصد رشد داشتیم.

به گزارش آهن با ما سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در چندین محور کار خود را شروع کرده ایم که یکی از محورها اکتشاف معادن است؛ ما از این نظر عقب ماندگی‌های زیادی داریم و این کار را در کل کشور به ویژه در مناطقی که به لحاظ احتمال وجود ذخایر اولویت دارد، شروع کردیم.

وی افزود: این یک پروژه بسیار بزرگ است و تاکنون اکتشافات در استان خراسان جنوبی کامل شده و در استان های کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی هم کار به طور جدی انجام می شود.

وزیر صمت با بیان اینکه موضوع مهم دوم در مورد معادن، بحث ماشین آلات است، اظهار کرد: ما در حوزه تولید ماشین آلات معدنی در ۶ ماه اول امسال نسبت به سال گذشته، ۱۰۰ درصد رشد داشتیم و به همان اندازه هم در حوزه واردات آن ماشین آلاتی که قابل تولید در کشور نبود، فعالیت داشتیم و این مسئله درحال ترمیم است.

فاطمی امین بیان کرد: بخش بعدی نحوه دریافت حقوق دولتی معادن است که کاملا درحال الکترونیکی شدن است و موضوع را شفاف می کند. موضوعات متنوع دیگری نیز در مورد معادن پیگیری می شود که اگر همه این ها دست به دست هم دهد، می تواند یک تحول در بقش معدن اتفاق بی افتد که دستورات رهبر معظم انقلاب در این حوزه محقق شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *