اخبار

نوسانات قیمت آهن در بازار

نوسانات قیمت آهن در بازار

افزایش قیمت روز آهن آلات در هفته گذشته ادامه دار بود تا جایی که در بازار آهن و فولاد مشخص شد.

به گزارش آهن با ما پایان هفته گذشته افزایش قیمت روز آهن آلات همچنان ادامه داشت و در اغلب زیرمجموعه‌های بازار آهن و فولاد کاملا مشخص بود.

بازار ارز پس از تثبیت دو هفته‌ای نرخ دلار در کانال ۴۰ هزار تومانی، پایان هفته گذشته بار دیگر افزایش یافت و از کانال ۴۱ هزار تومان هم فراتر رفت.

پس از ثبات چند روزه در قیمت روز نبشی و ناودانی ایرانی و اروپایی، روز پنجشنبه شاهد افزایش ۱۰۰ الی ۵۰۰ تومانی در شماری از کارخانه‌ها بودیم.

قیمت روز تیرآهن در بخش شاخه‌فروشی عمدتا ثابت اعلام شد و نرخ تیرآهن ذوب آهن اصفهان در کارخانه و بنگاه تغییر قیمتی نداشت.

نرخ انواع ورق سرد و گرم نیز با افزایش قیمت در برخی مبادی فروش همراه بود و شماری از کارخانه‌ها نیز تغییری در قیمت ورق گالوانیزه و ورق آهن ایجاد نکردند.

براساس گزارش‌ها و آمار اخیر از بازار آهن و فولاد شاهد بروز مجموعه‌ای از عوامل مختلف هستیم که اثرات روانی آن به صورت افزایشی در زیرمجموعه‌های بازار قابل مشاهده است. نکته قابل توجهی که در بازار مشهود بود فعالان بازار از ترس جاماندگی از روند صعودی قیمت‌ها و فشاری که به تولیدکنندگان تحمیل شده است؛ در حال حاضر اجازه ثبات و آرمش را به بازار نمی‌دهند.

بحران کمبود و قطعی برق و گاز که حالا به بخش خانگی نیز رسیده است، عدم عرضه آهن اسفنجی در بورس کالا و احتمال انتقال این فشار به بازار‌های پایین‌دست، چالش‌های ناشی از سردی هوا و مشکلات بارگیری، از دیگر  نگرانی‌ها یی است که نتیجه افزایش قیمت محصولات فولادی را در بازار رقم می زند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *