اخبار

فولاد مبارکه وارد تولید فولادهای موردنیاز در صنایع نفت و گاز پتروشیمی شده است.

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه گفت: با راه‌اندازی واحدِ تصفیه پساب ترکیبی و با استفاده از بازیافت آب صنعتی و بهداشتی، مصرف آب مجموعه فولاد سبا تا ۲۰ درصد کاهش می‌یابد.

به گزارش آهن با ما عباس اکبری محمدی اظهار داشت: در فولاد سبا ظرفیت تصفیه ۴۸۰ مترمکعب پساب صنعتی وجود دارد.

وی افزود: با توجه به افتتاح ایستگاه گاززدایی امکان تولید فولادهای الکتریکی یا سیلیکونی که در هسته موتورهای الکتریکی و ژنراتورها مورد استفاده قرار می‌گیرند و همچنین ورق موردنیاز صنایع خودروسازی و نفت و گاز نیز فراهم می‌گردد.

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه عنوان کرد: تولید محصولات ویژه علاوه بر سودآوری بیشتر برای شرکت فولاد مبارکه، کشور را نیز به سمت خودکفایی و ارزآوری سوق می‌دهند در کشور سالانه نیاز به ۱۵۰ هزار تن فولاد الکتریکی وجود دارد و شرکت فولاد مبارکه ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار تن از فولادهای ویژه را دارد.

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه عنوان کرد: فولاد مبارکه از سال گذشته وارد تولید فولادهای موردنیاز در صنایع نفت و گاز پتروشیمی شده و نزدیک ۵۰۰ هزار تن از این فولادها را تولید و با موفقیت تست کرده است و یکی از خط‌های انتقال مهم کشور یعنی خط گوره به جاسک، با محصولات فولاد مبارکه انجام گرفت.

وی با بیان اینکه با تلاش همکاران در گروه فولاد مبارکه رکوردهای به‌ یادماندنی در تولید به ثبت رسید، تصریح کرد: متأسفانه امسال هم مثل سال قبل محدودیت انرژی برقرار است و باعث از دست رفتن بخشی از ظرفیت تولید از اواسط خردادماه شده و تا پایان تابستان این روند ادامه خواهد داشت، اما سعی شده برنامه تعمیرات اساسی خطوط تولید در زمان محدودیت رخ دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *